mamo KogiAbyste mohli pomáhat, potřebujete jen srdce, mysl – a případně krystal.

Setkání s indiány Kogi pro nás bylo překvapením. V době, kdy jsme měli rozplánovaný program s mayskými stařešiny, jsme se shodou náhod dozvěděli, že ve stejném termínu budou v Čechách také Kogiové. Zkusili jsme oslovit Šárku Dominovou, která pro rodinu Mamo Manuela vytvářela program. Vysvětlili jsme jí naši vizi o předávání moudrosti i setkávání stařešinů mezi sebou a k našemu úžasu skutečně vyplynuly dva termíny, kdy se mohou Mayové a Kogiové potkat – jeden byl 20.9.2018 na Okoři a druhý ve dnech podzimní rovnodennosti 22.-23.9.2018 na hradě Lichnice.

Pro nás bylo možné setkání potvrzením, že když se věci mají dít, přicházejí samy, i nečekaně. A zároveň taky stvrzením Xolotlovy vize o propojení zemí Srdce Orla, Srdce Kondora a Srdce Evropy. Na Okoři i na Lichnici se setkali Mayové ze země Srdce Orla (ke kterým se počítá také Azték Xolotl), Kogiové ze země Srdce Kondora a my Češi, ze Srdce Evropy.

Kogi na OkoriSetkání s rodinou Mamo Manuela byla velmi silná. Z celé rodiny vyzařoval hluboký klid, vážnost. Na Okoři probíhala debata mezi Indiány a účastníky, nejdříve ale jako by bylo potřeba zpomalit sebe i své myšlenky na úroveň Kogiů. Mamo Manuel mluvil ve svém původním jazyce Kagaba, jeho zeť tlumočil do španělštiny a ze španělštiny se jeho slova teprve dostala k nám v češtině. Tlumočení trvalo dost dlouho a nezbývalo než se oddat plynutí. Mamo Manuel se ptal na naši velkou řeku, která pramení na Šumavě v Černém jezeře. Nikdo z účastníků nevěděl, ale když jsme se pak podívali pořádně do mapy, zjistili jsme, že asi nejdelší řeka u nás je ta, která pramení nad Čertovým jezerem a pak dále přes Úhlavu, Berounku, Vltavu a Labe teče do Severního moře.

Kogi na LichniciOd účastníků přicházely dotazy na stav Matky Země i na to, jak můžeme pomoci. Mohli jsme tak poznat, jak Kogiové denně pracují s myslí, srdcem – a případně krystaly.  Prováději tzv. obřady pagamento, které mohou trvat jen několik minut. Stačí, když se člověk naplno myslí i srdcem soustředí, např. na očištění své energie – což  Kogiové dělají pokaždé, než vstoupí do svého domu. Soustředit se takto dá např. i na očistu místa nebo návrat Matky Země k harmonii. Další variantou je pagamento s krystalem, kdy se informace zapíše do krystalu. Společně jsme udělali pagamento za vodu a předali krystalům informaci, že je dostatek čisté vody pro všechny. Krystaly pak Mamo Manuel slíbil vložit právě do naší velké řeky. Podrobný popis pagamenta pro vodu najdete v sekci Prameny moudrosti.

V podobném duchu probíhala také setkání v rámci rovnodennosti na hradě Lichnice. Mamo Manuel vyprávěl o mytologii Kogiů a prováděl s účastníky pagamenta za očištění místa či za posílení ženské energie. Když při druhém dni pagamento skončilo, začal vydatný liják. „Pagamento bylo úspěšně provedeno, déšť je potvrzením,“ řekl Mamo Manuel a tímto prudkým deštěm skončil celý program Rovnodennosti. Zažili jsme komunikaci s živly na vlastní kůži.

Celý program

dítě Kogi   20.9.2018 Jedinečné setkání s indiány Kogi
Setkání s indiánskou rodinou s kmene Kogi z kolumbijského pohoří Sierra Nevada de Santa Marta, který dodnes jako nejvyšší hodnotu uznává respekt k přírodě, harmonii a rovnováhu na planetě zemi.
   
rovnodennost   22.-23.9.2018 Oslava podzimní rovnodennosti S MAYI A KOGI
Výjimečná dvoudenní slavnost na oslavu podzimní rovnodennosti podle tradic jedněch z nejstarších a nejzachovalejších původních kultur světa, Mayů a Kogi.