Každý z nás touží žít v harmonii. U Mayů, stejně jako v mnoha kulturách světa, začíná harmonie v uvědomění vděčnosti. Vděčnosti za vše, co existuje v posvátné přírodě, v uvědomění harmonie s Matkou Zemí a vším, co nás obklopuje. Naše setkání proto začneme Ceremonií vděčnosti. Noc prožijeme ve vzájemné pospolitosti u posvátného ohně a v neděli navážeme Ceremonií pro ochranu. Prosbami za mír a harmonii, světlo na naší cestě. Porozumění tomu, co nás obklopuje, proč se věci dějí právě tak, jak se nám dějí, požádáním o stabilitu, dobrou práci, dobré vztahy a využití příležitosti pro novou cestu. Prastará kultura Mayů nám může pomoci se znovunavázáním kontaktu s Harmonií, s Jednotou, která nás obklopuje, v podobě, v jaké ho naše kultura už ztratila  a zapomněla. Přijďte se opět propojit.

Mayskou tradici zastupují a ceremonie povedou Tata Maya – dědeček Juan Leon  a Nana Maya – babička Lucia Raymundo, dva mayští kněží z kmene Quiche,  duchovní průvodci jedné z nejstarších a nejmoudřejších tradic na světě, která dodnes uchovává mistrovství v práci s rituálním ohněm. Tata a Nana Maya pocházejí z Guatemaly a nyní žijí v Mexiku, propojují tedy mayskou původní tradici těchto dvou zemí. Všechny akce s mayskými stařešiny najdete zde. Během pobytu budou Tata a Nana poskytovat také individuální léčení a ceremonie.

Oslava proběhne na kopci zvaném Kobylí hlava, který sousedí se zříceninou hradu Lichnice, v srdci Železných hor, na místě opředeném mnoha bájemi a obklopeném magickou silou přírody. V loňském roce navštívil toto místo také duchovní průvodce kmene Kogi, Mamo Manuel, který také potvrdil, že se jedná o místo s velmi silnými energiemi.

Pokud vám program nedovolí zúčastnit se obou dní, je možné zúčastnit se jen jednoho dne (varianty: sobota od 12 hod. + noc do neděle 9 hod./ sobota večer od 19 hod. (případně neděle od 9 hod. ráno) do konce). Cena za vstupné je pak poloviční.

Akce je vhodná také pro děti. Děti do 13 let mají vstup zdarma.

Program: Začátek programu je v sobotu 20.7. ve 12 hodin.

ceremonie rovnodennost

V sobotu bude program zahájen mayskou Ceremonií vděčnosti/poděkování.
V den, kterému dle mayského kalendáře vládne symbol IK – VÍTR. V tento den Mayové dělají ceremonie pro vyjádření vděčnosti za vše, co existuje v posvátné přírodě, a děkují veškerému dílu Stvořitele. Žádají, aby vítr odvál utrpení, nemoci a všechny existující neduhy.

Dále nás čeká společná noc pod hvězdami v kruhu rituálního ohně, živá hudba, tradiční písně, vyprávění příběhů a společné soužití. A ranní vítání Slunce za úsvitu.

V neděli proběhne Ceremonie pro ochranu.
V den, kterému dle mayského kalendáře vládne symbol AKBAL – ÚSVIT. Je to čas, kdy Mayové děkují zářícímu svítání a žádají o ochranu před negativními energiemi, o vítězství spravedlnosti a pravdy. Prosí, aby naše dny byly prozářeny mírem a harmonií. Je to den vhodný k tomu, abychom požádali o světlo na naší cestě a aby věci skryté byly odhaleny. Aby neuhasl náš posvátný oheň, abychom měli nové příležitosti pro obnovu života, abychom požádali o stabilitu nebo dobrou práci.

Program bude tlumočený do českého jazyka.

Slavnost se koná za jakéhokoliv počasí. Na místě budou přístřešky pro případ vytrvalého deště.

Fotografie z ceremonie na hradě Lichnice 2018:

LichniceMísto konání: kopec Kobylí hlava, který sousedí se zříceninou hradu Lichnice, ve vesnici Podhradí nedaleko města Třemošnice.

Cena: Cena za program je 1700 Kč v předprodeji, 2200 Kč na místě. Platba převodem musí být na našem účtu minimálně 3 pracovní dny před akcí. Poté již platí vyšší cena.

Ubytování, strava: Na místě bude zázemí pro možnost přespání ve vlastním stanu. Občerstvení je k zakoupení v restauracích ve vesnici.

Co s sebou: Přineste prosím 2 svíce z přírodního vosku (bez kalíšku, skla apod.) jako dar pro mayský rituální oheň, byliny a květiny.

Podrobnější informace vám budou zaslány po registraci na váš email.

Akce již proběhla, přihlášení není možné.