potokVoda není pouhou kapalinou, sloučeninou molekul kyslíku a vodíku. Voda byla odpradávna vnímána jako posvátná nositelka života. V jejím náručí vznikl život na Matce Zemi a vzniká v ní nový život v lůně každé matky.

Jak prokazují výzkumy Dr. Emoto, voda je nositelkou informací a reaguje na podněty a emoce z okolí. Tedy je i na nás, jaká voda protéká naší krajinou a jak zpětně ovlivňuje nás, kteří jsme z 60-70 % tvořeni vodou. Rádi bychom vodě vrátili vnímání její posvátnosti a životadárnosti. 

Proto vás v rámci projektu Živá voda zveme na další pouť k prameništím českých potoků a řek. Při putování k pramenům se budeme na konkrétní tok ladit, vnímat vibrace a melodie, které tekoucí voda tvoří. Místa pramenů vyčistíme od nepořádku a obnovíme tok odstraněním překážek z koryta. Provedeme rituál, který k uctění a uzdravování vody používají indiáni Kogi.  Do krystalů křišťálu vložíme vizualizaci čisté, životadárné, pitné, harmonické vody, která protéká krajinou, oživuje ji a harmonizuje. Tyto krystaly pak vložíme do vody, která bude tento záměr či přání roznášet všude po svém toku.

Tentokrát vyrážíme k pramenům řeky Chrudimky. Projdeme prameny oficiální i ty méně známé.

Kdy a kde: Setkáme se v úterý 21.7. ve 12 hodin v obci Chlumětín, část Paseky, kde končí silníce a pokračují jen lesní cesty. Odtud půjdeme na lesní okruh k pramenům, cca 3 km. V případě příznivého času a počasí můžeme pokračovat dále např. do evropského rozvodí Labe – Dunaj ve Svratouchu.

V případě zájmu nabízíme možnost potkat se již v 11 hodin v restauraci Čertovina v Hlinsku, zde se posilnit a cca v 11:45 vyrazit na společný sraz do Chlumětína.

Co s sebou: sportovní – pracovní oblečení na ven, které můžete případně i umazat při čištění pramene/koryta nebp případně zmoknout, hodit se mohou i pracovní rukavice a pytel na odpad, krystal křišťálu (pokud nestihnete sehnat, budeme mít nějaké navíc), svačinu

Příspěvek: za akci nevybíráme žádné vstupné, můžete nám věnovat dobrovolný příspěvek na organizaci našich akcí, případně budeme rádi za krystaly křišťálu

Přihlášení: Přihlásit se můžete pomocí formuláře níže:

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami.
Potvrzení rezervace Vám zašleme během krátké doby po odeslání rezervace.