Pojďte se připojit k oslavě staré jako lidstvo samo. Slunce. Oheň. Zpěv. Buben. Tanec. Společné bytí. Bytí v radosti.

Rituály přírodních cyklů jsou běžnou součástí lidských životů od pradávna a slaví je lidé napříč kulturami po celém světě. Umožňují nám ponořit se do něčeho prastarého, mystického. Zažít to propojení napříč věky i místy.

Na letošní Slunovrat nám přišla vize společného bytí v radosti. Vezměte proto s sebou dobrou náladu, napojení na Přírodu, své rituální předměty i dary na oltář, hudební nástroje, dobré jídlo a pití a pojďme společně slavit. Letní Slunovrat je oslavou nejdelšího dne roku, začátku léta. Klíčící projekty vykrystalizovaly a dospěly k realizaci. Velkými tématy jsou vděčnost a prosby o zdárný růst, úrodu, hojnost. Pojďte se radovat s námi. Srdeně vítány jsou děti.

Kdy: Oslavu započneme 21. června 2022 od 10 hodin. Doba trvání bude podle situace do odpoledních hodin, jak dlouho budeme chtít být spolu a radovat se:-)

Kde: Naše ceremonie tradičně probíhají ve vesnici Podhradí nedaleko města Třemošnice. Tentokrát ale nebudeme přímo na zřícenině hradu Lichnice, ale na novém místě u tůní. Odkaz na místo vám zašleme do emailu po registraci, stejně jako tabulku na sdílenou dopravu.

Co s sebou: dary pro oheň či na oltář (květiny, byliny, kopál, tabák, semínka, čokoládu, med apod.), hudební nástroje, něco dobrého na společnou sdílenou hostinu

Příspěvek: dobrovolný příspěvek, doporučená cena je 300-500 Kč

Setkání povede: Xolotl Martinez, všichni členové Alopé a taky všichni, kdo se zúčastní 🙂

Přihlášení: Prosím, dejte nám vědět, že dorazíte, abychom věděli s kolika osobami počítat:


Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami.
Potvrzení rezervace Vám zašleme během krátké doby po odeslání rezervace.