Rituály na oslavu přírodních cyklů jsou běžnou součástí lidských životů od pradávna a slaví je lidé napříč kulturami po celém světě. Umožňují nám ponořit se do něčeho prastarého, mystického. Zažít to propojení napříč věky i místy na celé Planetě.

Jarní rovnodennost je okamžikem rovnováhy, kdy jsou den i noc stejné dlouhé a zároveň začátkem nového cyklu, kdy svou vládu přebírá světlo. Světlo a teplo vytahují první rostlinky ze Země a Příroda začíná pulzovat, klíčit a bujet.

Jarní rovnodennost je dnem uctění a modliteb pro Matku Zemi, živly i harmonii a mír na Zemi. Den proseb za úrodu v letošním roce.  Zároveň projekty, které jsme si v zimě vysnili, nyní přicházejí do fáze realizace a nabírají hmotnou podobu, je to tedy také čas proseb o požehnání pro naše životy a nové životní cesty i projekty.

Kdy: Jarní rovnodennost nastává 20. března po 22. hodině. My ji oslavíme o maličko dřív, cca od 18 do 20 hodin. (Ale čas konce je jen orientační, rituály probíhají ve vlastním čase a tempu.)

Kde: Zahrada Pastvina, V Podskalí, Praha-Vinoř. Pastvina se rozkládá na kulturní památce, archeologickém nalezišti, místě osídleném od mladší doby kamenné. Kdo ví, jaké oslavy už v dávných časech toto místo zažilo 🙂
Podrobný popis, jak se na místo dostat, najdete na stránkách Zahrady Pastvina tady.

Co s sebou: dary pro oheň či na oltář (květiny, byliny, kopál, tabák, semínka, čokoládu, med apod.), hudební nástroje, pokud budete chtít něco zahrát.

Příspěvek: dobrovolný příspěvek, doporučená cena je 300 Kč

Přihlášení: Prosím, dejte nám vědět, že dorazíte, abychom věděli s kolika osobami počítat:

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami.
Potvrzení rezervace Vám zašleme během krátké doby po odeslání rezervace.